دیابت و مشکلات جنسی زنان مردان

دیابت و مشکلات جنسی زنان و مردان
0 ۷۶۸

دیابت و مشکلات جنسی در مردان

دیابت و مشکلات جنسی زنان و مردان – طبق تحقیقاتی که در شیکاگو بر روی ۲۰۰۰ افراد دیابتی (در محدوده سنین ۵۷ تا۸۵ )انجام شده است ، مردان دیابتی بیشتر دچار کاهش علاقه به رابطه جنسی تا خانم ها می شوند که یکی از علل آن اختلال در نعوظ است

به طوری که ۳۵ تا ۷۵ درصد مردان دیابتی درجاتی از اختلال نعوظ را تجربه می کنند ( که به اختلال نعوظ ED  گفته می شود ). جالب است بدانید که مردان دیابتی ۱۰ تا ۱۵ سال زودتر از مردان غیر دیابتی دچار اختلال نعوظ می شوند و با افزایش  سن شیوع ED  بیشتر‌ می شود به طوری که در مردان دیابتی بالای ۵۰ سال، احتمال اختلال نعوظ بین ۵۰ تا ۶۰ درصد و در سنین بالای ۷۰ ، ۹۵ درصد درجاتی از ED  وجود دارد.

اما چه زمانی می توان گفت فردی اختلال در نعوظ دارد ؟ برای اینکه بگوییم فردی اختلال نعوظ دارد ، باید از هر ۴ بار ، ۱ بار این اختلال را داشته باشد تا بگوییم فرد EDدارد.

مورد دوم ، کاهش تستسترون است . مانند ED ریسک کاهش تستسترون در مردان با افزایش سن، بیشتر می شود ؛ اما اگر دیابت و یا اضافه وزن داشته باشید ( ویا هر دوی این موارد )، ریسک آن به دو برابر افزایش پیدا می کند. دقت کنید که کمبود تستسترون را می توان در زمینه های دیگر هم مشاهده کرد از جمله می توان کاهش قدرت ماهیچه، کاهش انرژی ، کاهش خلق و کاهش میل جنسی نام‌ برد .

چرا مردان دیابتی دچار ED  می شوند؟

ED علل پیچیده و زیادی دارد ولی به طور کلی شامل اختلال در اعصاب، رگ های خونی و عملکرد ماهیچه است. در اصل برای اینکه نعوظ به درستی انجام شود ، به عصب و رگ های خونی سالم و هم چنینی هورمون مردانه نیاز است ؛ بنابراین وقتی رگ یا عصب مشکل پیدا کند، حتی در حضور کافی هورمون مردانه، نعوظ به درستی انجام نمی شود.

مشکلات جنسی در زنان به چه صورت است؟

دیابت و مشکلات جنسی زنان مردان – حدود ۳۵ درصد زنان دیابتی ، مشکلات جنسی را تجربه می کنند که از این بین خشکی واژن بیشترین سهم را دارد و دیابت ریسک آن را دو برابر افزایش می دهد که علت آن ناشی از تغییرات هورمونی و یا کاهش خونرسانی به این ناحیه است که برای این عارضه می توان از لوبریکنت استفاده کرد.

هم چنین زنان دیابتی، بیشتر در معرض التهاب و عفونت واژن قرار دارند که همین مساله می تواند باعث دردناک شدن رابطه جنسی شود. اما باید به این نکته نیز توجه کرد که احتمال عفونت واژن در کسانی که قند خونشان کنترل نیست ، بیشتر است .

علاوه بر عفونت واژن، دستگاه ادراری هم در معرض عفونت قرار دارد که باعث خارش و سوزش در ناحیه می شود که ممکن است رابطه جنسی را تحت تاثیر قرار بدهد.

کاهش میل جنسی نیز همانند مردان دیابتی در زنان دیابتی مشاهده می شود به طوری که در مطالعاتی که در سال ۲۰۱۲بر روی زنان دیابتی که انسولین مصرف می کنند شد ، مشخص شد که ۸۰ درصد مشکل در رسیدن به ارگاسم دارند.

افسردگی ناشی از چگونه کنترل کردن دیابت هم می تواند در زنان و مردان با اختلالات جنسی همراه باشد که حتی این مساله می تواند با افزایش وزن هم همراه باشد.

دیابت و مشکلات جنسی زنان و مردان

 درمان دیابت و مشکلات جنسی زنان مردان

  • بسیاری از مردان که دچار ED هستند ، از داروهای مثل sildenofil ,avanafil, vardenafil و یا tadalafil  استفاده می کنند ولی از آن جایی که بسیاری از افراد دیابتی مشکلات قلبی عروقی هم دارند ، این دارو ها انتخاب مناسبی نیست زیرا می تواند عارضه ی قلبی زیادی به همراه داشته باشد ، برای همین برای درمان حتما با پزشک معالج خود مشورت کنید .
  • وزن کم کنید. طبق مطالعاتی که در سال ۲۰۱۱ انجام شد، مردان دیابتی تنها با کم کردن ۵ درصد از وزن ( و یا بیشتر ) نعوظ بهتر و میل جنسی بهتری را تجربه کردند، بنابراین قدرت ورزش را دست کم نگیرید.
  • حدود ۸۰ درصد زنان دیابتی مشکلات جنسی خود را با پزشک معالج بیان نمی کنند. شما یکی از آن ها نباشید! زیرا علاوه بر راه کار ها و درمان های مناسبی که پزشک می دهد ، ممکن است این اختلالات در زمینه جنسی ربطی به دیابت نداشته باشد و عوارض داروهایی از جمله دارو های ضدافسردگی و یا دارو های برای فشار خون باشد.
  • با همسر خود در این رابطه صحبت کنید. صحبت کردن می تواند کمک بزرگی به بهبودی رابطه جنسی تان بکند.

بیشتر بدانید: عوارض بیماری دیابت 

نکته آخری که می خواهیم اشاره کنیم، این است که هر کسی که دیابت داشته باشد ، لزوما مشکلات جنسی را تجربه نمی کندولی دانستن کاهش ریسک فاکتور ها برای جلوگیری از وقوع آن قابل ارزش است.دیابت و مشکلات جنسی زنان مردان

منبع web md diabetes
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.