خرید بهترین دستگاه تست قند خون

خرید بهترین دستگاه تست قند خون
2 ۴,۹۶۱

بهترین دستگاه تست قند خون کدام دستگاه هست ؟

خرید بهترین دستگاه تست قند خون – انواع مختلفی از دستگاه های اندازه گیری قند خون در دسترس است. در اینجا نحوه انتخاب یکی که متناسب با نیازها و شیوه زندگی شما است ،توضیح داده شده است.

اگر مبتلا به دیابت هستید ، احتمالاً برای اندازه گیری میزان قند خون(گلوکز) به دستگاه گلوکومتر نیاز دارید. ورزش ، غذا ، داروها ، استرس و سایر عوامل بر سطح گلوکز خون شما تأثیر می گذارد.
استفاده از دستگاه اندازه گیری قند خون می تواند با ردیابی هرگونه نوسان در سطح قند خون، به شما در مدیریت بهتر دیابت کمک کند. با توجه به نقش مهم شما در مدیریت دیابت، مهم است که یک دستگاه اندازه گیری قند خون متناسب با سبک زندگی ، نیازهای پزشکی و بودجه خود انتخاب کنید. خوشبختانه انواع مختلفی از دستگاه های اندازه گیری قند خون در دسترس است.

انواع مختلفی از دستگاه های اندازه گیری قند خون در دسترس است ، از مدل های پایه تا پیشرفته تر با ویژگی ها و گزینه های متعدد. هزینه دستگاه های اندازه گیری قند خون و نوارهای آزمایش متفاوت است ، همچنین پوشش بیمه این دستگاه ها متفاوت است.

در هنگام انتخاب دستگاه قند خون مناسب به کدام نکات توجه کنیم ؟

برای خرید بهترین دستگاه تست قند خون در بازار شما باید به این موارد توجه و دقت کنید

1. هزینه

سهولت استفاده و نگهداری: استفاده از برخی گلوکومترها نسبت به سایرین آسان تر است. آیا متر و نوار تست راحت در دست گرفته می شوند؟ آیا می توانید اعداد روی صفحه را به راحتی مشاهده کنید؟ چقدر آسان است که خون به نوار تست برسد؟ چند قطره خون لازم است؟

2. ویژگی های خاص

در مورد ویژگی ها سوال کنید تا ببینید نیازهای خاص شما را برآورده می کند. ویژگی های خاص ممکن است شامل دکمه ها و نوارهای تست بزرگ ، آسان برای کار ، صفحه نمایش روشن و صدا باشد ، که ممکن است برای افراد دارای اختلال بینایی مفید باشد.

3. ذخیره و بازیابی اطلاعات قند خون

نحوه ذخیره و بازیابی اطلاعات را در نظر بگیرید. برخی می توانند همه چیزهایی را که معمولاً در یک گزارش می نویسید ، مانند زمان و تاریخ آزمایش ، نتیجه را ثبت کنند. برخی از مترها قابلیت اشتراک گذاری گزارش قند شما را در همان زمان با پزشک توسط برنامه تلفن هوشمند ارائه می دهند. یا برخی ممکن است گزینه ای را برای بارگیری قند خون شما در رایانه یا تلفن همراه ارائه دهند ،که بعد از آن میتوانید نتایج آزمایش را به پزشک خود ایمیل کنید.

4. پشتیبانی

بسیاری از تولیدکنندگان یک شماره تلفن به همراه دستگاه میدهند که می توانید برای کمک با آنها تماس بگیرید. به دنبال گلوکومتری باشید که دستورالعمل های واضح داشته باشد. برخی از تولید کنندگان کتابچه های راهنمای کاربر را در وب سایت خود ارائه می دهند.

پیشرفت در تولید دستگاه های قند خون

اگرچه گلوکومتر انگشتی به عنوان استاندارد طلایی برای نظارت بر قند خون میباشد؛ اما محققان در حال توسعه محصولاتی هستند که به منظور کاهش درد طراحی شده اند. در مورد این جایگزین ها از پزشک خود بپرسید.

بررسی اجمالی دستگاه های تست قند خون

در جامعه ، خصوصاً در بین افراد مبتلا به دیابت نوع 1 در مورد روشهای مختلف بررسی  قند خون صحبت میشود. ما در زیر خصوصیات 4 دستگاه اصلی را به طور خلاصه شرح میدهیم

 خرید بهترین دستگاه تست قند خون

1.دستگاه تست قند خون خانگی

دستگاهی که در تصویر مشاهده میکنید، سیستم نظارت بر قند خون به روش سنتی میباشد که با یک سوزن کوچک به انگشت ضربه وارد میکند و یک قطره خون در محل مشخص در دستگاه چکانده میشود و سطح گلوکز را در خون شما اندازه گیری می کند. این وسیله کمک می کند تا سطح گلوکز خون کنترل شود و شما مطابق آن تنظیماتی در رژیم غذایی ، فعالیت یا دوزهای داروی خود ایجاد کنید.

 خرید بهترین دستگاه تست قند خون

2.سطح هموگلوبین گلیسیته (HbA1c) آزمایشگاهی

این وسیله در واقع مثل یک ساعت می ماند که شما یک لحظه به آن نگاه میکنید و زمان را در آن لحظه متوجه میشوید.در نمونه خون شما در آزمایشگاه میتوان سطح هموگلوبین گلیسیته (HbA1c) را سنجید. این متغیر تصویری کلی از سطح متوسط ​​گلوکز خون طی 10 تا 12 هفته گذشته ارائه می دهد. این ممکن است به شما کمک کند تا مشخص کنید که آیا سبک زندگی و تغییراتی که در رژیم غذایی و داروها ایجاد کرده اید موفق به کنترل سطح قند خون شده اند یا خیر

 خرید بهترین دستگاه تست قند خون

دستگاه های کنترل مستمر قند خون ( CGM )

به تازگی ، دستگاه های کنترل مستمر قند خون (CGM) در بازار دیده میشود. این دستگاه متشکل از یک سنسور یکبار مصرف( طول عمر 3-5 روزه) کوچک است که به پوست وارد می شود. در عین حال به فرستنده ای متصل است که نتایج را به گیرنده ارسال می کند. این گیرنده نتایج را هر پنج دقیقه یکبار به صورت دقیق نشان می دهد.

همچنین این دستگاه قابلیت ذخیره اطلاعات را دارد و شما می توانید نتایج را بعداً بارگیری کنید. پس می توانید به صورت گذشته نگر نتیجه هر 5 دقیقه از روز را ببینید (288 نتیجه) درواقع CGM به فرد کمک می کند تا متوجه شود که میزان گلوکز در چه زمانی از روز سطح گلوکز خون خارج از محدوده هدف است.

 خرید بهترین دستگاه تست قند خون

دستگاه های کنترل قند خون AGP

وسیله جدیدی که به بازار می آید، فلشی است که قند خون را بررسی میکند (AGP) و شامل یک سنسور با طول عمر 14 روزه و یکبار مصرف است؛ که در پوست تعبیه شده است. و در کنار آن یک دستگاه خواننده صفحه نمایش لمسی بی سیم است به شما داده میشود.که با عبور دستگاه خواننده از روی سنسور، نتایج ذخیره شده اسکن میشود و مقدار گلوکز در زمان واقعی را نشان میدهد.

استفاده از این دستگاه مثل این می ماند که روزهایی را که ذهن باز دارید و آرام هستید با روزهایی که استرس دارید و مشغله ذهنی دارید مقایسه میکنید.

مزایای CGM و AGP برای دیابتی ها

بدیهی است که CGM و AGP برای کمک به شما در مدیریت دیابت بسیار مفیدتر هستند. مثلا AGP، یک هشدار زودهنگام ارائه می دهد یعنی به کاربر هشدار می دهد که ممکن است سطح قند خون به سطح بالا یا پایین نزدیک شود. این هشدارها برای شما مفید است و به شما در تنظیم قند خون کمک میکند.

با تیم دیابت پزشکی خود صحبت کنید تا مشخص کنید کدام سیستم نظارت بر گلوکز برای شما مناسب و مفید است. بخاطر بسپارید ، نتایج فقط شروع است زیرا براساس نتایج جهت محافظت از سلامتی باید اقدام مناسب انجام شود.بهترین دستگاه تست قند خون

 

منبع diabetes
۲ نظرات
  1. فاطمه می گوید

    آیا این دستگاه هارو میتونیم توی ایران تهیه کنیم؟ از کجا تهیه کنیم و چجوری

  2. فاطمه می گوید

    آیا این دستگاه هارو میتونیم توی ایران تهیه کنیم؟ از کجا تهیه کنیم و چجوری

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.