بهترین اپلیکیشن های موبایل برای دیابت

بهترین اپلیکیشن های موبایل برای مدیریت دیابت
0 ۵,۱۱۲

14 برنامه موبایل برای مدیریت و کنترل دیابت

بهترین اپلیکیشن های موبایل برای دیابت اگر شما مبتلا به دیابت هستید ، هرگز امری مهمتر از سلامتی مطرح نبوده است. طبق نظر انجمن دیابت آمریکا ، افرادی که دارای یک بیماری زمینه ای هستند ، از جمله دیابت (اعم از دیابت نوع 1 یا نوع 2) در معرض ریسک بیشتری از جهت عوارض ناشی از COVID-19 قرار دارند.

تحقیقات نشان می دهد که استفاده از یک برنامه دیابت می تواند سلامت شما را بهبود بخشد. به عنوان مثال ، یک بررسی منتشر شده در مارس 2018 در مجله Diabetes، Obesity and Metabolism با ارائه نتایج 16 آزمایش از برنامه های دیابت نوع 2 را نشان داد و دریافت شد که به طور متوسط ​​استفاده از یک مورد منجر به کاهش هموگلوبین A1C یا متوسط ​ قند خون به میزان سطح از 0.57 درصد​ می شود.

علاوه بر این ، یک متاآنالیز از 14 آزمایش تصادفی کنترل شده که در ژانویه 2020 در زمینه چاقی انتشار یافت، نشان می دهد که برنامه ها واقعاً می توانند به افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کمک کنند تا وزن بدن و دور کمر خود را کاهش دهند.

لوسیل هیوز ، CDCES ، صاحب شرکت ارتباطات سازمانی Creative Teamwork Services ، دریافت که برنامه های دیابت برای بیمارانش بسیار موثر هستند. “من متوجه می شوم که بیماران من با دیابت خود بیشتر در ارتباط هستند. او می گوید آنها بیشتر درگیر دیابت خود هستند و این هدف نهایی می باشد. ”

باتون روژ و کریستین در لوئیزینا ، متخصص دیابت و سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم درمانی ، بر این باور است که برنامه ها می توانند برای این افراد مفید باشند.
گرادنی ، که همچنین مدیر ارشد مراکز مراقبت های بهداشتی در مدارس بانوی ماست ، می گوید: ” همچنین [برنامه ها] پیگیری خوبی به منظور کمک به شما در پیش بینی A1C خود ارائه می دهند و این مهم است تا بتوانید تغییرات را در زمان واقعی انجام دهید و نتایج خود را بهبود بخشید.” گرادنی می گوید ، برنامه ها می توانند راهی خوب برای به اشتراک گذاشتن وضعیت شما با تیم مراقبت های بهداشتی باشند.

بازار برنامه های دیابت ، همراه با سایر برنامه های بهداشتی ، منفجر شده است. طبق یک نظرسنجی منتشر شده در آوریل 2019 در Frontiers in غدد درون ریز ، حدود 33 درصد از افراد مبتلا به دیابت نوع 2 (210 پاسخ دهنده) و حدود 52 درصد افراد مبتلا به دیابت نوع 1 (549 پاسخ دهنده) گفتند که آنها از برنامه ها برای مدیریت زندگی استفاده می کنند

وضعیت پاسخ دهندگان به نظرسنجی شامل 1052 پاسخ دهنده با دیابت نوع 1 و 630 نفر با دیابت نوع 2 بودند. نویسندگان بر این باورند که این برنامه ها با مراقبت بهتر از خود و بهبود سطح قند خون ارتباط دارند.
مزایای آن مشخص است. اما با وجود بسیاری از برنامه ها ، چگونه می توانید یکی از برنامه های مناسب را برای خود انتخاب کنید؟

اگر بیماری را تازه تشخیص داده شده باشید ، متخصص مراقبت و مراقبت از دیابت می تواند به شما کمک کند اولویت خود را در کدام زمینه ها قرار دهید و می تواند یک برنامه ساده را دقیقاً برای همین منظور ارائه کند. از سال 2018 ، آنها به وب سایتی دسترسی پیدا کردند که شامل بررسی دقیق برنامه های دیابت است و می توانند با استفاده از این منبع گزینه های مفیدی را برای سلامت فردی خود شناسایی کنند.

همچنین می خواهید سطح راحتی کلی خود را با فناوری در نظر بگیرید. بسیاری از برنامه ها از ویژگی های غنی برخوردار هستند ، اما برای برخی از افراد ممکن است این امر طاقت فرسا باشد. از طرف دیگر ، اگر شما فردی هستید که داده و فناوری را دوست دارید ، ممکن است یکی از برنامه های جامع تر روشی ایده آل برای مقابله با مدیریت دیابت باشد.

بسیاری از دستگاه های دیابت و استارتاپ های دیابتی ، از دستگاه های اندازه گیری گلوکز تا نمایشگرهای مداوم گلوکز و پمپ های انسولین ، با یک برنامه یکپارچه ارائه می شوند که دستگاه را با تلفن شما همگام سازی می کند.
این موارد به احتمال زیاد با دستگاه های شما خوب کار می کنند و مربی دیابت می تواند نحوه عملکرد آنها را به شما نشان دهد.

هنوز هم ، این انتخاب ها فقط آغاز کار هستند و گزینه های زیادی برای کشف وجود دارد. ما بهترین گزینه ها را برای انواع مختلفی از برنامه ها ذکر کرده ایم ، با تمرکز بر روی برنامه هایی که از نظر کاربران متعدد بوده و مطابقت دارند و اخیراً به روز شده اند.
بسیاری از آنها ویژگی های مشابهی را ارائه می دهند ، بنابراین ممکن است بخواهید چند مورد را بارگیری کنید و ببینید کدام یک از آنها برای شما آسان تر است.

اپلیکیشن های موبایل که همه ی دیابتی ها داشته باشند

Medical ID: In Case of Emergency – لینک دانلود

رتبه بندی آندروید: 4.6 ستاره
رایگان

گاهی اوقات ساده ترین فناوری مهمترین است. گرادنی می گوید: “همه باید از برنامه یا قابلیت تلفنی استفاده کنند که در صورت اضطراری اطلاعات پزشکی را ارائه می دهد.” برنامه شناسنامه پزشکی دقیقاً همین کار را می کند.

یک نمایه پزشکی ایجاد کنید که شامل هرگونه اطلاعات مهمی باشد که ممکن است پاسخ دهندگان جهت درمان شما در شرایط اضطراری (مثلاً آلرژی ، گروه خونی ، داروها ، تماس های پزشکی) باید آن را بدانند و این اطلاعات را از صفحه تلفن خود (شما می توانید این کار را در برنامه انجام دهید) دریافت کنند.
نمایه پزشکی بخشی از برنامه Health است که به طور استاندارد در آیفون ارائه می شود (بنابراین در App Store هیچ رتبه ای وجود ندارد) و تنظیم آن ساده است. اگر دستگاه Android دارید ، باید آن را از Google Play بارگیری کنید.

برنامه هایی برای پیگیری غذا و ورزش

MyFitnessPal
رتبه اپل: 4.7
رتبه بندی آندروید: 4.5
قیمت: رایگان ، با قابلیت به روزرسانی درون برنامه ای

MyFitnessPal یکی از محبوب ترین برنامه های بهداشتی در سراسر جهان است. گرادنی می گوید: “[این ویژگی قابل توجهی برای ردیابی است

بنابراین شما می توانید بسیاری از محصولات را با اطلاعات دقیق تغذیه ای پیدا کنید.” با MyFitnesssPal می توانید بسیاری از غذاهای رستوران را وارد کنید یا حتی از اسکنر بارکد برای جستجوی سریع غذاها در فروشگاه یا شربت خانه خود استفاده کنید.

این همچنین به عنوان یک ردیاب ورزش دو برابر می شود و به شما فضای ورود به سیستم فعالیت بدنی خود را می دهد و با بسیاری از دستگاه های ردیابی ورزش همگام سازی می شود. به MyFitnessPal Premium ارتقا دهید و ویژگی های بیشتری را باز خواهید کرد

مانند یک ابزار تجزیه و تحلیل غذا که نشان می دهد کدام مواد غذایی دارای بالاترین مواد مغذی هستند که می خواهید تحت نظر داشته باشید و اهداف کالری را در جلسه وعده و تمرین تعیین کنید. (قیمت اشتراک فعلی 19.99 دلار در هر ماه یا 79.99 دلار در سال است.) گزینه مشابه CalorieKing است که در Google Play و App Store رایگان است.

 

مدیر کربوهیدرات: برنامه رژیم غذایی کتو

رتبه اپل: 4.8
رتبه بندی آندروید: 4.7
رایگان ، با ارتقا درون برنامه ای

این برنامه با ردیابی کربوهیدرات ها ، همچنین پروتئین ، چربی و کالری ، با یک پایگاه داده مواد غذایی و یک اسکنر بارکد ، متمرکز است. همچنین می توانید وعده های غذایی خود را با عکس و یادداشت صوتی ثبت کنید.

این ویژگی به شما این امکان را می دهد که یک هدف کاهش وزن ، و همچنین ورزش ورود به سیستم را تعیین و پیگیری کنید ، اگرچه همگام سازی با ردیاب های تناسب اندام نیاز به ارتقا سرویس اشتراک دارد.

توجه داشته باشید که این برنامه شامل ویژگی هایی برای افرادی است که از رژیم کم کربوهیدرات یا رژیم کتوژنیک پیروی می کنند. جنیس ایلکوویتز ، CDCES ، پرستار تحقیقاتی در دانشگاه نیویورک لانگن هلث در نیویورک ، خاطرنشان می کند که این نوع رژیم ها برای همه مناسب نیستند.
بنابراین ، در مورد توصیه های رژیم غذایی از یک برنامه محتاط باشید و قبل از ایجاد تغییر در رژیم غذایی ، با پزشک ، متخصص تغذیه یا متخصص مراقبت و آموزش دیابت مشورت کنید.

نسخه رایگان یک دفتر خاطرات غذایی ، ردیاب کلان ، شمارنده کالری ، ثبت وزن (نمودار کاهش وزن و شاخص توده بدن) و ردیاب ورزش را ارائه می دهد ، اما اضافه کردن سرویس اشتراک به شما امکان می دهد مقادیر قند خون و انسولین را نیز ردیابی کنید. (قیمت اشتراک فعلی 8.49 دلار در ماه یا 39.99 دلار در سال است.)

ردیاب کالری SparkPeople (اپل)

شمارنده کالری و ردیاب رژیم غذایی (اندروید)
رتبه اپل: 4.6
رتبه بندی آندروید: 4.4
قیمت: رایگان ، با قابلیت به روزرسانی درون برنامه ای

یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن های موبایل برای دیابت SparkPeople  است .خود را به عنوان “مربی رژیم شخصی و سبک زندگی شما” معرفی می کند ، که به شما کمک می کند جزئیات کوچک را ردیابی کنید و در عین حال از سلامتی شما یک چشم انداز پرنده ای ارائه می دهد.

با استفاده از پایگاه داده غذایی ، اسکنر بارکد و گزارش های ورزشی ، داده های خود را ردیابی می کنید. این برنامه با بسیاری از ردیاب های تناسب اندام همگام سازی می شود و دارای فیلم های داخلی با نمایش های ورزشی و همچنین عملکرد برنامه ریزی غذاست.

این برنامه خود را “برنامه غذایی agnostic” می نامد ، بنابراین می توانید اهداف خود را بر اساس برنامه ای که با تیم دیابت خود تنظیم کرده اید تعیین کنید. نسخه برتر تبلیغات را از بین می برد و به شما امکان دسترسی به سرویس مربیگری ایمیل را می دهد. (قیمت اشتراک فعلی 4.99 دلار در هر ماه است.)

دفتر خاطرات غذایی تصویری Figwee

رتبه اپل: 3.8
رتبه بندی آندروید: هیچ کدام
قیمت: رایگان ، با قابلیت به روزرسانی درون برنامه ای

آیا می دانید اندازه های استاندارد بخش به چه شکلی است؟ تا زمانی که وعده های غذایی خود را درست اندازه گیری نکنید ، به احتمال زیاد در حال وارد کردن اندازه های نادرست بخش هستید. Figwee اشاره می کند که وعده های غذایی خود را ثبت کنید و این موضوع به شما امکان می دهد عکس هایی با اندازه های افزایشی را مشاهده کنید.

به این ترتیب می توانید با دقت بیشتری غذای خود را ثبت کنید. فقط غذایی را که می خواهید وارد کنید جستجو کنید ، عکسی را انتخاب کنید که با آنچه خورده اید مطابقت داشته باشد و نوار لغزنده روی عکس را به سمت بالا یا پایین حرکت دهید تا قسمت مربوطه را تنظیم کنید تا زمانی که مقدار خورده خود را ببینید. سپس کلیک کنید تا آن را به دفتر خاطرات غذایی خود اضافه کنید.

همچنین اطلاعات غذایی (کالری ، چربی ، کربوهیدرات ، کلسترول و غیره) را برای بخشی که میل کرده اید مشاهده خواهید کرد. گرادنی می گوید: “من این واقعیت را دوست دارم که [Figwee] کمک می کند تا تصور کنید که یک قسمت چگونه به نظر می رسد.”

برای ویژگی های بیشتر ، مانند ردیابی فعالیت ، تولید کننده غذای سفارشی (اگر غذایتان را نمی توانید در پایگاه داده آنها پیدا کنید) ، ادغام دسکتاپ و تبلیغات صفر به نسخه پولی ارتقا دهید. (هزینه اشتراک فعلی 3.99 دلار در ماه است.)

برنامه هایی برای کنترل قند خون

mySugr
رتبه اپل: 4.7 ستاره
رتبه بندی آندروید: 4.6 ستاره
قیمت: رایگان ، با قابلیت به روزرسانی درون برنامه ای

یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن های موبایل برای دیابت mySugr با داشتن یک آرم متخلخل (“ما دیابت را کمتر می مکیم”) و یک هیولای کارتونی زیبا برای خوشامدگویی در برنامه ، تقریباً ثبت اطلاعات دیابت را سرگرم کننده می کند.

گرادنی می گوید: “این از نظر زیبایی لذت بخش بوده [و] کاربری آسانی دارد و دارای ویژگی های مفیدی مانند یک مرور کلی سه ماهه در آخرین سطح گلوکز خون است که به شما کمک می کند تا چگونگی A1C خود را ردیابی کنید.” همچنین می توانید داروهای خوراکی ، وعده های غذایی و کربوهیدرات مصرفی را وارد کرده و ردیابی کنید و با برنامه Apple Health همگام سازی می شود تا فعالیت بدنی را جمع کرده و نقاط داده را در اختیار داشته باشید.

با اشتراک حرفه ای به روز شوید و می توانید دوز انسولین ، اصلاحات و عکس های وعده غذایی را محاسبه کنید و همچنین یادآوری هایی را برای بررسی و ثبت سطح قند خون تنظیم کنید. گرادنی می گوید: “شما همچنین می توانید گزارشات را مستقیماً برای پزشکان یا مربیان دیابت خود بارگیری و ارسال کنید.

 

Health2Sync

رتبه اپل: 4.7
رتبه بندی آندروید: 4.5
قیمت: رایگان ، با قابلیت به روزرسانی درون برنامه ای

می توانید مقادیر گلوکز خون خود را به صورت دستی در برنامه وارد کنید یا کابل مخصوص آنها را بخرید تا قرائت قند سنج خود را در برنامه بارگذاری کنید.

برای هر بار ورود به گلوکز ، یادداشت هایی در مورد داروها ، خلق و خو ، ورزش و وعده های غذایی اضافه کنید (حتی می توانید برای ضبط سریع عکس از وعده غذایی خود اضافه کنید) ، و سپس روند خود را در طول روز و بلند مدت پیگیری کنید. این برنامه همچنین دارای ویژگی هایی جهت ردیابی فشار خون ، وزن و A1C می باشد.

دیابت متصل شوید

رتبه اپل: 4.6
رتبه بندی آندروید: 4.4
قیمت: رایگان ، با قابلیت به روزرسانی درون برنامه ای

بهترین اپلیکیشن های موبایل برای دیابت در این برنامه ساده می توانید قند خون ، وعده های غذایی ، انسولین و داروها را ثبت کنید. اگر در برنامه ویژگی مورد نیاز شما وجود دارد ، می توانید برای تمیز نگه داشتن رابط تا حد ممکن ، آن را خاموش کنید.

این برنامه در چندین دستگاه همگام سازی شده و نمودارها و گزارش های واضحی ایجاد می کند تا بتوانید تصویر کلی از داده های خود را مشاهده کنید. اگر هدف شما سادگی است ، ممکن است این برنامه مناسب شما باشد.

OneTouch Reveal

رتبه اپل: 4.7
رتبه بندی آندروید: 4.1
قیمت: رایگان

این برنامه مدیریت دیابت با دستگاه اندازه گیری قند خون OneTouch Verio Flex جفت می شود تا خوانش های شما را به مرور ردیابی کند. این برنامه به شما در مورد هر الگوی تکراری (به عنوان مثال ، مواقعی که گلوکز خون شما خیلی زیاد یا خیلی کم است) به شما اطلاع می دهد

بنابراین شما می توانید اقدام موردنظر را انجام دهید و داده های شما را در خلاصه های 14 ، 30 و 90 روزه جذب می کند که می توانید با پزشک یا مربی دیابت خود به اشتراک بگذارید. OneTouch Reveal همچنین با برنامه Apple Health ادغام می شود ، بنابراین می توانید قند خون ، مراحل ، وزن ، ضربان قلب و موارد دیگر را به صورت یکجا ردیابی کنید.

این برنامه ها تمام داده های شما ، از گلوکز خون گرفته تا رژیم و ورزش را سازماندهی می کنند. قرار دادن همه این اطلاعات در یک مکان ممکن است امری راحت باشد، اما این برنامه ها گران تر هستند – حداقل اگر می خواهید به تمام ویژگی های آنها دسترسی پیدا کنید.

گلوکز رفیق

رتبه اپل: 4.8
رتبه بندی آندروید: 4.4
قیمت: رایگان ، با قابلیت به روزرسانی درون برنامه ای

بهترین اپلیکیشن های موبایل برای دیابت مانند سایر ردیاب های گلوکز ، Glucose Buddy به شما امکان می دهد گلوکز خون ، داروها و وعده های غذایی را وارد کنید و روند را با گذشت زمان پیگیری کنید.

اما همچنین شامل یک پایگاه داده گسترده غذایی است و به شما امکان می دهد بارکد را اسکن کنید تا اطلاعات تغذیه ای محصولات غذایی را بدست آورید. این برنامه با برنامه Apple Health همگام سازی می شود و مراحل و سایر فعالیتهای بدنی شما را ردیابی می کند.

همه این داده ها می توانند به گزارش های قابل چاپی که می توانید به ویزیت های پزشکی خود بیاورید صادر شوند. برای دسترسی به ماشین حساب A1C و خلاص شدن از دست تبلیغات ، باید در نسخه ویژه مشترک شوید. (حق اشتراک فعلی 14.99 دلار در ماه یا 39.99 دلار در سال است.)

Diabetes Tracker by My Net Diary – Apple
Android – My Net Diary’s Diabetes and Diet Tracker

رتبه اپل: 4.6
رتبه بندی آندروید: 4.6
قیمت: 9.99 دلار

تقریباً همه مواردی را که می خواهید در این برنامه ردیابی کنید ، پیدا خواهید کرد: گلوکز خون ، انسولین ، دارو ، وعده های غذایی ، مصرف آب و فعالیت بدنی. همراه با یک اسکنر بارکد داخلی و یک پایگاه داده مواد غذایی برای افزایش میزان مواد مغذی خون شما. همچنین ردیاب aGPS برای ثبت فاصله برای پیاده روی ، دویدن یا دوچرخه سواری وجود دارد.

به شما یادآوری می کند که قند خون خود را بررسی کنید و به شما گزارش خلاصه ای ارائه می دهد تا به شما در درک روابط بین قند خون ، رژیم غذایی و ورزش کمک کند. اشتراک برنامه را برای چند ویژگی برتر از جمله همگام سازی با ردیاب های تناسب اندام و مقیاس های هوشمند اضافه کنید. (هزینه اشتراک فعلی 8.99 دلار در ماه یا 59.99 دلار در سال است.)

Diabetes:M

رتبه اپل: 4.6
رتبه بندی آندروید: 4.5
قیمت: رایگان ، با قابلیت به روزرسانی درون برنامه ای

بهترین اپلیکیشن های موبایل برای دیابت علاوه بر کنترل گلوکز خون و وعده های غذایی (با یک پایگاه داده تغذیه و اسکنر بارکد) ، برنامه Diabetes: M بولوس انسولین را برای شما محاسبه می کند.

از طریق برنامه Apple Health ، Diabetes: M با دستگاه های دیگر از جمله متر گلوکز ، Fitbit ، Garmin و بسیاری دیگر همگام سازی می شود. برای دسترسی به پایگاه داده کامل مواد غذایی ، همگام سازی چندین دستگاه و خلاص شدن از دست تبلیغات ، باید هزینه اشتراک اضافی را پرداخت کنید.

Noom

رتبه اپل: 4.6
رتبه بندی آندروید: 3.7
قیمت: رایگان ، با قابلیت به روزرسانی درون برنامه ای

Noom خود را با عنوان “آخرین برنامه کاهش وزن که شما به آن نیاز خواهید داشت” معرفی می کند. (طبق گفته Noom ، کاربران به طور متوسط ​​در 16 هفته 18 پوند وزن کم می کنند و بیش از 86 درصد از آنها این مدت را بیش از یک سال حفظ می کنند.)

Noom از طریق دروس و آزمونهای روزانه به شما می آموزد که چگونه عادت های سالم و پایدار ایجاد کنید که در نهایت منجر به کاهش وزن شود. گرادنی می گوید: “من دوست دارم که برای اصلاح واقعی رفتارهایی که ممکن است منفی باشد ، پشتیبانی رفتاری ارائه می دهد.” Noom ممکن است گران باشد ، اما پشتیبانی بیشتری نسبت به برنامه معمول کاهش وزن شما ارائه می دهد.

یک مورد اینکه شما بصورت آنلاین با یک فرد زنده (که “متخصص هدف” نامیده می شود) مشارکت دارید که برای کمک به شما در تغییر الگوهای تفکر مفید که منجر به رفتارهای ناسالم می شود آموزش دیده است.

متخصص شما هفته ای یک یا دو بار در برنامه با شما جلسه دارد و به شما کمک می کند تا اهداف، موانع بالقوه رسیدن به اهداف خود را شناسایی کنید و راه حل هایی برای کمک به شما جهت غلبه بر این موانع ارائه می دهد. شما همچنین به یک گروه مربیگری متشکل از سایر کاربران Noom اضافه می شوید تا بتوانید پیروزی ها و چالش ها را به اشتراک بگذارید و از آنها مشاوره بخواهید.

این برنامه یک ردیاب غذا ، ثبت وزن ، دستور العمل ها و همچنین توانایی ثبت قند خون و فشار خون را ارائه می دهد (شما قرائت ها را جداگانه انجام می دهید و این قرائت ها را به صورت دستی وارد برنامه می کنید).

سلامت هوشمند: من سعی کردم Noom را برای کاهش وزن انجام دهم – و نتیجه داد

یک آزمایش کننده می گوید: Noom زمینه را برای تغییر رفتار واقعی ایجاد می کند که این امر می تواند به بهبود سلامت منجر شود اما مانند هر برنامه ای این برنامه نیز بدون عیب نیست.

Beat Diabetes

رتبه بندی آندروید: 4.7

قیمت: رایگان

بهترین اپلیکیشن های موبایل برای دیابت این برنامه که توسط تیمی از متخصصان پزشکی ایجاد شده است ، برای هر فرد دیابتی – به ویژه کسانی که اخیراً تشخیص داده شده اند – ایده آل است.

این راهنمایی نکاتی را برای درک و مدیریت دیابت، مانند لیستی از بهترین و بدترین مواد غذایی برای دیابت ، توصیه هایی در زمینه کنترل سطح قند خون ، توصیف عوارض احتمالی دیابت برای تماشای آن ، و یک مرور کلی از آخرین استراتژی های درمانی ارائه می دهد. تنها نکته منفی اینکه در حال حاضر برای کاربران iPhone در دسترس نیست.

محبوب ترین برنامه در نوع 2 دیابت

برای مدیریت بهتر دیابت ، مهم است که فناوری برای شما مناسب باشد

ایلکوویتس تأکید می کند ، هنگام کاوش در برنامه های دیابت ، به خاطر داشته باشید که هدف شما یافتن راه حل فناوری مناسب است. این موضوع باید به شما کمک کند تا زندگی شما آسان تر بوده و پیچیده تر نباشد.

برنامه هایی را بیابید که به راحتی قابل استفاده هستند ، یکپارچه با دستگاه های خود همگام سازی می شوند و اطلاعات مفیدی به شما می دهند.

همچنین ، بدانید که گرچه برنامه ها می توانند ابزاری فوق العاده با ارزش باشند ، اما نمی توانند – و نباید آنها را امتحان کنند – جایگزین توصیه های پزشکی شخصی شوند. “این هنوز یک شخص نیست.

ایلکوویتز می گوید: “این هنوز تیم نیست.” وی به شما توصیه می کند که همراه با مربی متخصص دیابت خود با برنامه ها کار کنید تا مطمئن شوید که ابزار مناسبی برای شما هستند و به درستی از آنها استفاده می کنید.

 

 

منبع https://www.everydayhealth.com/hs/type-2-diabetes-care/diabetes-apps/
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.